پرستار سالمند آلزایمری

خدمات پرستاری سالمند
خدمات پرستاری سالمند
آوریل 27, 2020
پرستار کودک ارزان
پرستار کودک ارزان
آوریل 27, 2020

پرستار سالمند آلزایمری

پرستار سالمند آلزایمری ، علاوه بر روش های برخورد با بیمار آلزایمری باید از ماهیت این بیماری آگاه باشد. یعنی نشانه آلزایمر را بشناسد ، عوارض آن را بداند و راه های مراقبت از بیماران آلزایمری را تمرین کند.

آلزایمر بدون هیچ درمان قطعی و یا راه پیشگیری، نوع ناتوان کننده ای از زوال عقل به شمار می رود. پرستار بیمار آلزایمری، قهرمان حقیقی این بیماری می باشد. اگر مسئولیت پرستار سالمند آلزایمری را دارید، بدانید که این کار نیازمند به تعهدی ۲۴ ساعته است.

استحمام باید به طور منظم و حداقل ۲ بار در هفته انجام شود. حمام دادن سالمند توسط پرستار سالمند آلزایمری علاوه بر پاکیزگی ظاهر، خطر عفونت پوست و ناحیه تناسلی را کاهش می دهد. حمام گرفتن معمولا برای بیمار آلزایمری ناراحت کننده است، برای آنکه بیمار بهتر همکاری کند سعی کنید لوازم حمام آماده باشد تا در هر ساعت روز که بیمار دوست داشت حمام کند.

میتوان گفت سخت ترین مسئله پرستار سالمند آلزایمری غذا خوراندن به آن است .سالمند بیمار امکان دارد یادش برود که چه وقت غذا خورده و یا غذایی که در دهان دارد را به بیرون بریزد .

مسواک زدن نیز برای برخی بیماران الزایمری دشوار می شود. اگر بیمار دندان مصنوعی داشت هر شب توسط پرستار سالمند آلزایمری تمیز شود و لثه های بیمار نیز تمیز شود .

اقدامات مربوط به پرستاری از سالمند آلزایمری

  • در زمان هایی که احتیاج به کمک ندارند لای دست و پای آنها نباشید! در مراحل ابتدایی تر آلزایمر، پدر و مادر سالمند شما هنوز می توانند از پسِ بعضی از کارهایش بربیاید.
  • اصرار نداشته باشید که آنها روی تخت دراز بکشند
  • به احساس استقلال آنها احترام بگذارید و در عین حال مراقبشان هم باشید.
  • فراهم سازی خانه امن برای سالمند و دور کردن عوامل خطرساز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *